Przypadki nierównego traktowania mam wzbudzają co jakiś czas na nowo dyskusje o swobodnym karmieniu piersią:

ScreenHunter_1595 Apr. 09 16.46

Występienie Hanny Krawsz, założycielki grupy Karmiące Cyce na Ulice do zobaczenia tu

ScreenHunter_1602 Apr. 09 17.12

 

I kolejny news: „Ochrona Galerii Słonecznej wyprosiła z kawiarni kobietę, która karmiła piersią trzymiesięcznego synka. – To niefortunny zbieg okoliczności, jest nam przykro – mówi Michał Nowakowski, dyrektor GS.

– Kobieta z ochrony powiedziała mi, że dostała zgłoszenie od swojego kolegi, też ochroniarza. Zaprowadziła mnie do WC z przewijakiem i wskazała to miejsce jako odpowiednie do karmienia piersią. Okazało się jednak, że pomyliła pomieszczenia. Nie miałam już jednak ochoty dalej z nią szukać, synek płakał. Powiedziałam, że pójdę do parku – relacjonuje czytelniczka. – W międzyczasie pojawiła się kierowniczka ochroniarzy, kobieta z ochrony poradziła, bym złożyła skargę. Wtedy pani kierownik się uśmiechnęła i powiedziała, że upomni kolegę – mówi.”

ScreenHunter_1610 Apr. 10 09.23

Oraz kuriozalny przypadek wyproszenia mamy karmiącej pod pretekstem zakazu wnoszenia pokarmów i napojów.

Tymczasem reklamy eksponujące kobiece ciało, przedstawiające je często w wulgarny i uprzedmiatawiający sposób – wiszą jak wisiały. Nikt do nich nie podejdzie i nie zwróci uwagi.

Serek

Myjnia samochodowa

Opony 6

ScreenHunter_1608 Apr. 10 09.19

 

#karmieswobodnie jest głosem w dotychczasowej debacie publicznej mającym na celu jednoznaczne, bezwzględne wsparcie dla każdej mamy, która wybrała karmienie naturalne ale nie ma zamiaru zmieniać swojego stylu życia tak, aby większość czasu (a maluchy do szóstego miesiąca karmione są ok 8 – 12 razy w ciągu dnia) spędzić w domu.

Wyjście do sklepu, parku, wyjazd, rodzinny obiad czy przyjęcie u znajomych – w takich sytuacjach mama może czuć się swobodnie. Będzie tak, jeśli w debacie publicznej główną tonacją będzie poparcie karmienia piersią i uznanie je za naturalne, dobre i w pełni akceptowalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *